aktualności

ANETA WIRA-OSTASZYK AMBASADORKĄ MAGAZYNU TANIEC

Informacja prasowa, 28 listopada 2022

Artystka Polskiego Baletu Narodowego – Aneta Wira-Ostaszyk została Ambasadorką magazynu TANIEC. Pani Aneta jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunku pedagogika baletowa.

Taniec jest jej pasją zarówno od strony praktycznej, jak i toretycznej. Pani Aneta jest Autorką bloga SIMPLE.DANCER’s life oraz konta na Instagramie o tym samym tytule. W mediach społecznościowych przedstawia życie tancerki baletowej od kulis, walczy ze stereotypami i edukuje na temat tańca klasycznego. Zachęca do nauki baletu i dbania o dobrą kondycję fizyczną. Jest nauczycielką tańca w szkole baletowej w Warszawie, w Młodym Balecie Polskim, prowadzi też warsztaty w prywatnych placówkach.

Ponadto Pani Aneta interesuje się historia tańca a od niedawna jej felietony można przeczytać na portalu taniec.POLSKA.pl. Zaangażowanie Pani Anety w upowszechnianie wiedzy o tańcu i zawodzie tancerza zaowocowało współautorstwem książki „Mój balet. Opowieść o tańcu: od szkoły do sceny”, Aneta Wira-Ostaszyk, Joanna Kończak, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, w Warszawie w 2020 roku.

Poza tańcem jej zamiłowaniami są moda, gotowanie oraz dekorowanie wnętrz.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z panią Anetą o „Nie takim prostym życiu baletnicy”, który przeprowadziła dla naszych Czytelników Marta Mück w najnowszym wydaniu TAŃCA 3.2022.

Patronem wydań TAŃCA w 2022 jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.