aktualności

Jubileuszowy numer magazynu Taniec

Informacja prasowa 14.11.2022

Szanowni Państwo,

Jubileuszowy TANIEC, 40 numer magazynu w numeracji ciągłej, a tegoroczny numer 3.2022 to dla nas ogromny powód do dumy i radości. Fundacja Instytut Rozwoju Kultury pokazuje ogromną determinację przy wydawaniu czasopisma o tak specyficznej i niszowej tematyce jaką jest sztuka tańca.

W najnowszym numerze zabieramy Czytelników do Warszawy, Krakowa i Białegostoku, a także zapraszamy do tętniącej jazzem Ameryki! Odkrywamy co ma wspólnego dom mody Dior z baletem, a także zapraszamy Was na Wystawę do Zamku Królewskiego w Warszawie by zapoznać się z oryginalnymi źródłami historycznymi.

Przeczytacie recenzje spektaklu zespołu Cullberg goszczącego podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania w Warszawie, a także The voice of Seniors i Guppy 13 podczas II Krakowskiego Festiwalu Tańca; mamy nadzieję, że relacja z letnich wydarzeń w Białymstoku i 23. Festiwalu Tańców Dworskich rozjaśni niejeden jesienny dzień.

Wisienką na torcie naszego wydania jest wywiad z tancerką Polskiego Baletu Narodowego Anetą Wirą-Ostaszyk, pełną pasjii i energii, autorką Simple.Dancer’s life

Wszystkie dotychczasowe numery czasopisma można pobrać bezpłatnie z naszej strony internetowej w formie plików PDF.

Życzymy ciekawej lektury.

Patronem wydań TAŃCA w roku 2022 jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.