aktualności, patronat medialny Tańca

Latem polecamy spektakl „Muzyka na wodzie”

Czy zastanawialiście się jak może wyglądać tańczącą woda?

Nie jesteście pierwsi, którzy są tego ciekawi!

Liczne fontanny, szczególnym przykładem jest kompleks barokowy w Wersalu, czy współczesne na placach i placykach miast polskich, mają wpisaną pewną sekwencję z jaką woda jest wypuszczana nadając jej taneczny charakter. Woda w ogrodach i uzdrowiskach często jest tłem dla licznych zabaw i tańców, zwłaszcza w okresie letniego skwaru. Towarzyszy kuracjuszom i gościom przebywającym w otoczeniu ujarzmionej natury, była też inspiracją do powstania chóru tanecznego Global Water Dances.

Tego lata polecamy Waszej uwadze widowisko „Muzyka na wodzie” w stylu barokowym do muzyki ze suit Georga Friedricha Haendla „Water Music” oraz suity Georga Philippa Telemanna „Wassermusik” przygotowane przez Balet Dworsk Cracovia Danza. Zespól, inspirując się założeniami słynnego dzieła Haendla, będzie ilustrował sceny taneczne nawiązując do historii dziejących się w barokowych ogrodach i uzdrowiskach.

W oparciu o przeżycia i emocje związane z przebywaniem w różnych przestrzeniach (lasy, ogrody, parki) i w różnych porach roku, tancerze będą operować specjalną kompozycją ruchową w oparciu o technikę barokową. Spektakl „Muzyka na wodzie” jest widowiskiem barokowym, ze wszystkimi konsekwencjami tego terminu: z przepychem i dostojeństwem; fantazją i alegorycznymi postaciami; kostiumami, będącymi dziełami sztuki tak charakterystycznym dla tej epoki.

Rowniez sięgając po tematykę związaną z naturą Balet Cracovia Danza wpisuje się tańcem w aktualne działania związane z ochroną naszego otoczenia naturalnego oraz dziedzictwa parków i ogrodów a także promuje zdrowy styl życia.

Muzyka na wodzie

Balet Cracovia Danza

wtorek, 25 czerwca, godz. 19

Scenariusz i reżyseria: Romana Agnel

Choreografia: Pierre-Francois Dollé

Muzyka: Georg Friedrich Haendel, Georg Philipp Telemann

Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska

Projekcje: Krzysztof Antkowiak

Światło: Dariusz Brojek

Występują tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata

Nabrzeska, Anna Szczotka, Zuzanna Frank, Georgij Andrejczenko, Maxim Berko, Michał Kępka,

Sebastian Kubacki, Filip Świeczkowski

Czas trwania 60 min

Teatr VARIETE w Krakowie

W tekście wykorzystano materiał prasowy Baletu Dworskiego Cracovia Danza.