aktualności, Czytaj, Kwartalnik

Wracamy po dłuższej przerwie!

Zapraszamy do czytania pierwszego tegorocznego numeru TAŃCA, powstałego całkowicie przy współpracy niezwykłych wolontariuszy.

Pobierz numer 1.2024

Postaw nam kawę, lub ciastko wpłacając darowiznę bezpośrednio naszej fundacji. W ten sposób możesz sprawić, że będziemy mogli opłacić pracę naszych Autorów, którzy tak chojnie obdazyli nas w tym numerze.

Wesprzyj nas

W aktualnym numerze znajdują się relacje z wydarzeń tanecznych, recenzje i felietony. Polecamy uwadze m.in. tekst o polskich artystach w świecie tańca hiszpańskiego, a także artykuł na temat techniki tańca klasycznego i jazzowego w sporcie na przykładzie cheerleadingu.

W kwietniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca, o czym także przeczytać można w aktualnym numerze. Poświęciliśmy też uwagę istotnemu dla środowiska tańca w Polsce wydarzeniu – 15-leciu powstania Polskiego Baletu Narodowego. Podobnie jak w innych numerach, tak i tym razem nie zabrakło relacji z ogólnopolskich wydarzeń – Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie oraz Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni.

SPIS TREŚCI numeru 4/2023 -1.2024 (45-46)

Recenzje

Baśniowy „Don Kichot” – Marianna Jasionowska

Krótka lista – Ewa Kretkowska

Historia

W pierwszą rocznicę śmierci Natalii Lerskiej ex post Polscy Artyści i świat Tańca Hiszpańskiego –Małgorzata Matuszewska

Edukacja

Technika tańca klasycznego i jazzowego w sporcie na przykładzie cheerleadingu – Małgorzata Wrońska

Felieton

La Flamma… La Argentina w oczach Paula Valéry’ego – Natalia Drozdowicz

Relacje

Spotkania tętniące ruchem – Marta Seredyńska

Co to jest taniec oraz kto to jest dziecko? Relacja z Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni – Sandra Lewandowska

Varia

Międzynarodowy Dzień Tańca w Opera Nova w Bydgoszczy

15 lat Polskiego Baletu Narodowego

Butohpolis 2024